• تلفن: 26723761-021
  • ایمیل: info@attsco.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

سوالات متداول

پرسش و
پاسخ

مدت زمان حمل کالا از چین تا ایرانچه مدت است؟

زمان حمل کالا متناسب با بندر شروع حمل از کشور چین، کشتی ایرانی یا چینی، بین 18 تا 27روز می باشد. مدت زمان انجام کار های گمرکی در کشور مبدا بین 2تا4 روز، مدت ETD کشتی در بندر مبدا و لودینگ روی عرشه کشتی بین 4 تا 10 روز میباشد.

هزینه حمل هوایی چقدر است؟

هزینه ی حمل متناسب با نوع کالا و شهر مبدا و مقصد متغیر است.

هزینه حمل هوایی کالاهای معمول، از فرودگاه های شنژن، شانگهای، پکن و سایر فرودگاه های معمول چین به تهران بین هر کیلو 35 یوآن تا 55 یوآن میباشد.

متناسب با نوع کالا که کالای خطرناک مانند باطری یا مواد آتش زا یا نیاز به یخچال داشته باشد، هزینه ای تا 3برابر نرخ متعارف به هزینه حمل اضافه میشود

هزینه حمل دریایی چقدر است؟

کانتینر چندین سایز استاندارد دارد.

20فوت، 40فوتGP، HQ ، HC

هزینه حمل کانتینر 20فوت کشتیرانی ایرانی بین 1500تا 1800دلار و کشتیرانی خارجی بین 1600تا 2500 دلار، بسته به سوییچ بودن کانتینر و کشتی یا شرکت حمل کننده کانتینر و مبدا شروع حمل متغیر است.

هزینه حمل از شنژن کمتر از شانگهای یا نینگبو بوده و هزینه حمل از دالیان بیشتر از بقیه و هر چه به سمت شمال چین میرویم هزینه و مدت حمل بیشتر میشود.

هزینه حمل کانتینر 40 فوت کشتی ایرانی بین 2150تا 2700 دلار متغیر است

هزینه حمل کشتی 40فوت خارجی متناسب به شهر مبدا و نوع آن از 2300تا 4000دلار متغیر است.

قیمت ها بر اساس میزان ترافیک باری کشتیرانی ها کم یا زیاد میشود.

چگونه از امنیت بار خود مطمئن شویم؟

کشتی رانی ها موظف به حفظ امنیت کانتینر شما و محتویات آن هستند، اما ما توصیه میکنیم حتما بار خود را از مبدا بیمه کنید تا در صورت بروز صانحه جایگاهی مطمئن جوابگوی امنیت بار شما باشد.

هنگامی که شما بارنامه را دریافت میکنید، میتوانید برای دانستن زمان حرکت و یا رسیدن کشتی، با شرکت حمل در مقصد تماس حاصل کرده و از چند و چون حمل بارتان اطلاع کامل پیدا کنید.

بارنامه بار شما به منزله سند بار شما میباشد.

زمان حمل دریایی و هوایی چه مدت است؟

  • حمل هوایی بین 2تا 5روز
  • حمل دریایی 18 تا 35روز
  • در اکثر مواقع حمل از بندر تایچانگ کمترین زمان حمل و از بنادر شمالی چین بیشترین زمان حمل را خواهیم داشت

سوال های گمرکی و ترخیص پرسش

هزینه گمرکی چگونه محاسبه میشود؟

حقوق تعرفه گمرکی را متناسب با نوع کالا از کتاب مرجع حقوق ورودی گمرکی را پیدا کرده، سپس در سامانه TSC ارزش گمرکی کالا را پیدا کرده، سپس تعرفه ورودی با 9% مالیات ارزش افزوده و 4% مالیات درآمد جمع شده و با ارزش دلار مطابق سایت اداره گمرک محاسبه می‌گردد.
شما میتوانید اطلاعات بار خود یعنی Performa Invoice, Packing List و عکس محصولاتی که مدنظر دارید را برای ما ارسال کنید تا بعد از محاسبه، تمام هزینه ها را به شما اعلام کنید.

ترخیص بار چند روز زمان می‌برد؟

زمان ترخیص می‌تواند با توجه به مدارک و مجوزهای لازم بین 3 روز تا 2 هفته کاری زمان ببرد. در شرایط عادی برای اکثر بارها این زمان کمتر از یک هفته است.

حداقل و حداکثر حجم کالایی که می‌توان وارد کرد چقدر است؟

هیچ محدودیتی در این بابت وجود ندارد اما این نکته را در نظر داشته باشید که واردات بعضی اقلام بیشتر از حد مشخصی نیازمند مجوزها و فرآیندهای تجاری مشخصی هستند.

گواهی استاندارد به چه معناست؟

گواهی استاندارد در گمرک از بخش انفورماتیک اقدام و توسط سازمان‌‌های مربوطه کیفیت و شاخصه‌های مختلف کالا بررسی و گواهی استاندارد توسط بخش انفورماتیک گمرک صادر می‌گردد.

مجوز پیش‌نیاز ثبت سفارش چیست؟

برخی از کالاها برای دریافت مجوز ثبت سفارش از سازمان صمت یا همان صنعت، معدن، تجارت جهت اخذ مجوز به ارگان‌های ذیربط معرفی می‌شوند. بعد از اخذ مجوز از سازمان‌های ذیربط مانند: سازمان انرژی اتمی، سازمان تنظیم مقررات رادیویی، سازمان غذا و دارو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و … اجازه‌ی ثبت سفارش در سامانه‌ی جامعه تجارت را دریافت می‌کنند.

بازرگانی خرید

چطور محصول مورد نظر خود را پیدا کنم؟

وبسایت‌ها و پلتفرم‌های متنوع بومی و جهانی وجود دارند که می‌توانید محصول خود را در آن‌ها بیابید. همچنین می‌توانید از سرویس خرید محصول آرتان تجارت نیز بعد از مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره ببرید.

آیا در شرایط تحریم امکان خرید و پرداخت وجود دارد؟

بله. آرتان تجارت با ایجاد روشهای پرداخت امن امکان حواله انواع ارز را در اختیار شما قرار می‌دهد. پرداخت‌های نامطمئن می‌توانند امکان مسدود شدن حساب‌های مقصد را داشته باشند و حتا کل پول شما را از بین ببرند اما با پرداخت امن آرتان تجارت این موارد پیش نخواهند آمد.

خرید کالا از کشورها و شرکت‌هایی که ایران در لیست تحریمی آن‌ها قرار دارد نیز یکی دیگر از سرویس‌های آرتان تجارت است که با توجه به شعبات مختلف ما در سراسر کشور می‌توانیم محصول مورد نظر شما را بدون هیچ مشکلی خریداری کرده و در هر جای ایران در اختیارتان قرار دهیم.

قیمت تمام شده کالا چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت تمام شده کالا به عوامل متعددی بستگی دارد. قیمت خرید، وزن بار، حجم بار، نوع کالا، نوع حمل، تعرفه، هزینه‌ها، عوارض گمرکی و هزینه‌های جانبی و در مواردی هزینه‌های مثل بازرسی و … می‌توانند در هزینه تمام شده قیمت کالا تاثیر گذار باشند.

برای محاسبه هزینه تمام شده می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیریم.

گواهی بازرسی خرید چگونه انجام می‌شود؟

این کار به دو روش صورت می‌گیرد. روش اول استفاده از سرویس‌های رسمی کشور مبدا برای دریافت گواهی کیفیت کالا و استاندارد خط تولید انجام می‌شود. روش دوم به صورت سنتی و با مراجعه حضوری از طریق شعب شرکت آرتان تجارت در سرتاسر دنیا به مکان تولید کالا و بررسی کیفیت تولید و کالای مورد نظر انجام می‌شود.

چگونه از شرکت هایی خرید کنیم که ایران را تحریم کرده اند؟

خرید کالا از کشورها و شرکت‌هایی که ایران در لیست تحریمی آن‌ها قرار دارد نیز یکی دیگر از سرویس‌های آرتان تجارت است که با توجه به شعبات مختلف ما در سراسر کشور می‌توانیم محصول مورد نظر شما را بدون هیچ مشکلی خریداری کرده و در هر جای ایران در اختیارتان قرار دهیم.

چگونه حواله پول انجام می‌شود؟

بعد از تکمیل ثبت سفارش در سامانه NTWS اقدام به ایجاد درخواست حواله ارز در سامانه‌ی نیما کرده و بعد از دریافت پیشنهادهای صرافی‌های مجاز، صرافی مورد اعتماد را انتخاب کرده و مبلغ معادل ریالی حواله را به حساب صرافی واریز کرده و بعد از تکمیل مدارک درخواستی صرافی و تکمیل جزئیات حواله مانند بانک مقصد و نوع حواله و نوع ارز منتظر دریافت رسید از صرافی مورد نظر می‌مانیم.
توجه: اکثر حواله هایی که در صرافی سامانه نیما انجام می‌شود منجر به بلوکه شدن پول در حساب مقصد می‌شود (این موضوع در پایین صفحه سامانه نیما نیز به صورت ضمنی قید شده است.) لذا جهت حواله پول باید از طریق ارتباطات خارجی و دفاتر بین المللی که نیازمند تجربه فراوان در زمینه حواله ارز می‌باشد اقدامات لازم را صورت داد.

بازرگان محترم!
خوشحال میشیم سوالات دیگه‌تون رو با ما در میون بگذارین.

error: Content is protected !!